
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Turn-On Delay Time | 21 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 15.3 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Family | LV |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Output Type | 3-State |
| Polarity | Non-Inverting |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
